Pasiekti Rovaniemio miestelį nėra paprasta. Iš Helsinkio automobiliu reikėtų važiuoti bent devynias valandas šiaurės kryptimi tol, kol, pagaliau atsidurtumėte Kalėdų Senelio valdose. Čia, tolimojoje Laplandijoje, Kalėdos tęsiasi visus metus - puoselėjama šventinė dvasia, tvarkomos rogės, rūpinamasi elniais ir, žinoma, ruošiamos kalėdinės dovanos.

Be kitų įdomybių, Rovaniemyje veikia Centrinis Kalėdų senelio paštas kuriame daugybė elfų kasdieną rūpinasi Kalėdų senelio gaunamais ir jo išsiunčiamiems sveikinimams. Veikti tikrai yra ką, nes niekas kitas taip nemėgsta rašyti laiškų, kaip Kalėdų Senelis. Ir niekas kitas negauna jų tiek daug. Vien šventiniu laikotarpiu į jo paštą atkeliauja iki 30 000 laiškų per dieną. Iš visų pasaulio šalių jam siunčiami sveikinimai, linkėjimai, padėkos ir, žinoma, Kalėdiniai norai. Nuo tada, kai 1985 pradėjo veikti Kalėdų paštas, Šiaurės ašigalį pasiekė apie 17 milijonų laiškų. Dar bent tiek pat laiškų Kalėdų senelis išsiunčia pats.

Nesusipainioti su tiek laiškų yra nelengva net greičiausiems ir atidžiausiems elfams, todėl už Laplandijos ribų jiems padeda beveik 400 metų gyvuojanti Suomijos pašto ir logistikos įmonė Posti. Posti darbuotojai pasirūpina, kad visi į Suomiją atkeliavę laiškai adresuoti Kalėdų Seneliui būtų saugiai ir laiku jam pristatyti. Lygiai taip pat kruopščiai laiškai išvežami iš Rovaniemio, o vėliau išnešiojami, išplukdomi ar išsiunčiami oro paštu jų laukiantiems vaikams.

Būdama Posti grupės dalis Itella Logistics taip pat prisideda prie Kalėdų stebuklo. Šiemet, bendradarbiaudama su portalu Delfi socialinėje iniciatyvoje „Misija Laplandija“, Itella Logistics, kaip Kalėdų Senelio kurjeris, rūpinasi, kad Lietuvos vaikų svajonės ir piešiniai pasiektų atšiauriąją Laplandiją.

Norite, kad ir jūsų laiškas pasiektų Kalėdų Senelį?

Rašykite:

Santa Claus
Santa Claus' Main Post Office
Tähtikuja 1
96930 Arctic Circle, FINLAND

Norite, kad Kalėdų Senelis parašytų laišką jūsų artimiesiems?

Užsukite į jo paštą

Sužinokite daugiau:
https://my.posti.fi/en/santa-claus-main-post-office

Gražių švenčių, Itella Logistics