„Itella Logistics“ atidarė terminalą Kaune, skelbia planus tapti lyderiais

Suomių „Posti Group“ valdoma logistikos bendrovė „Itella Logistics“ plečia veiklą Lietuvoje – Kaune atidarė siuntų ir krovinių terminalą. „Posti Group“ atstovai teigia, kad „Itella“ Lietuvoje taps viena didžiausių siuntų paslaugas teikiančių bendrovių.

Naujojo logistikos centro atidaryme dalyvavęs „Posti Group“ viceprezidentas Kajus Kulpas sakė, kad bendrovė ketina intensyviai stiprinti pozicijas siuntų rinkoje.

„Lietuvoje logistikos paslaugas pradėjome teikti prieš 20 metų. Siuntų verslo, kuris dabar tapo pagrindine mūsų sritimi, žengėme daug vėliau. Patobulinome visus veiklos procesus ir rezultatai nuteikia labai optimistiškai. Sieksime, kad „Itella“ Lietuvoje taptų viena iš dviejų didžiausių siuntų bendrovių šalyje, o galbūt ir pačia didžiausia. Taip, kaip yra kaimyninėse šalyse“, – teigė K. Kulpas.

Naujojo Kauno terminalo plotas su administracinėmis patalpomis yra beveik 8000 kv.m. Čia įrengta rūšiavimo linija, kurios pajėgumas – apie 1,5 mln. siuntų per mėnesį. Kartu su terminalais Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, „Itella“ Lietuvoje dabar valdo 12 tūkstančių kv. m. ploto logistikos centrus.

„Itella Logistics“ direktorius Gediminas Mickus sako, kad naujojo terminalo atidarymas yra itin svarbaus plėtros etapo pradžia – tai leis efektyviai paskirstyti sparčiai augantį siuntų ir krovinių skaičių.

„Praėjusiais metais, palyginti su 2020-aisiais, siuntų pristatėme dvigubai daugiau. Šiemet planuojame 40 proc. augimą. Šiuolaikiškas, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantis logistikos centras Kaune yra dalis kompleksinių priemonių, kurios padės įgyvendinti ambicingus tikslus“, – teigė G. Mickus.

Logistikos centras startuoja su 100 darbuotojų, iki 2024-ųjų jų skaičių planuojama padvigubinti. Pasak įmonės vadovo, diegiant terminalo vadybos modelį, buvo pasisemta ne tik įmonės savininkų, suomių bendrovės „Posti“ patirties, bet ir pasinaudota DHL, „Amazon“ gerosios praktikos pavyzdžiais.

„Visų pirma, bus pasirūpinta išskirtine darbuotojų sauga, ją užtikrins šiuolaikiškos inžinerinės ir išmanaus valdymo priemonės. Terminale taip pat bus darbuotojų pertraukų bei pietų erdvė, atskiros mokymų, žaidimų erdvės, netgi biblioteka. O siuntas ir krovinius saugoti padės daugiau kaip 170 vaizdo kamerų visame plote“, – pasakojo G. Mickus.

Vykdydami perėjimo prie žalios energijos naudojimo strategiją, įmonė ant stogo įrengė 400 kW pajėgumo saulės elektrinę ir elektros krovos stoteles visose transporto pakrovimo rampose.

UAB „Itella Logistics“ pardavimo pajamos Lietuvoje praėjusiais metais siekė 20,86 mln. eurų ir, palyginti su 2020-aisias, augo 30 procentų. Įmonėje šiuo metu dirba 200 žmonių.


„Itella Logistics“ yra tarptautinės Suomijos logistikos bendrovės „Posti Group“ dalis, Lietuvoje veikianti 20 metų. Įmonė teikia platų logistikos ir siuntų paslaugų spektrą: transportavimą keliais, jūra ir oru, sandėliavimą, siuntų pristatymą. Nuo 2020 m. „Itella“ Lietuvoje vysto siuntų terminalų tinklą „Smartpost“.


Daugiau naujienų